We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-BAZ2008 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 260-pin SO-DIMM
SKU
FZ-BAZ2008
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
1x 8GB, DDR4, SODIMM, for TOUGHBOOK FZ-55mk2
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Component for | Notebook |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| SKU | FZ-BAZ2008 |
| EAN | 4549980548202 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
8GB RAM Module, fits for: TOUGHBOOK 55, FZ-55mk2
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |