We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-BAZ2016 memory module 1 GB 1 x 16 GB DDR4 260-pin SO-DIMM
SKU
FZ-BAZ2016
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
1x 16 GB, DDR4, SODIMM, for TOUGHBOOK FZ-55mk2
- DDR4
- User-upgradeable
- Laptops equipped with two DIMM (memory cards) come with Intel Iris Xe graphics instead of IntelUHD graphics
- Can go in either (or both) memory slots. For optimal performance, use the same size (GB's) memory cards in both slots
- Only compatible on mk2
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Component for | Notebook |
| Internal memory | 1 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| SKU | FZ-BAZ2016 |
| EAN | 0885170388642 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 1 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 1 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 68.6 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Height | 2.54 mm |
| Weight | 8.5 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |