We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-V2S400T1U internal solid state drive 512 GB 2.5"
SKU
FZ-V2S400T1U
- User-replaceable -- can easily be removed using pull tab or can be securely locked down using locking screw (included)
- Features protective cage to reduce chance of damaging the drive itself
- Shock-mounted 2.5” form factor
- Hardware encryption can be activated (by default it is turned off)
- Fits into Left Expansion Area
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| Hardware encryption | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| NVMe | No |
| SKU | FZ-V2S400T1U |
| EAN | 4549980511855 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Out of Stock |
Compatible with TOUGHBOOK 40 Left Expansion Area
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Features | |
| Component for | Laptop |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 512 GB |
| Hardware encryption | Yes |
| SSD form factor | 2.5" |
| Compatible products | TOUGHBOOK 40 |
| Performance | |
| Component for | Laptop |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 512 GB |
| Hardware encryption | Yes |
| Compatible products | TOUGHBOOK 40 |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Laptop |
| SSD form factor | 2.5" |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 105 g |
| Technical details | |
| Hardware encryption | Yes |
| SSD form factor | 2.5" |
| Other features | |
| Compatible products | TOUGHBOOK 40 |