We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
QNAP RAM-16GDR4K1-SO-2400 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2400 MHz
SKU
RAM-16GDR4K1-SO-2400
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
16GB DDR4 RAM, 2400 MHZ, SO-DIMM, 260 PIN, K1 VERSION
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Notebook |
| SKU | RAM-16GDR4K1-SO-2400 |
| EAN | 4713213513095 |
| Manufacturer | QNAP |
| Availability | Out of Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |