We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
QNAP RAM-8GDR4I0-UD-3200 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 288-pin DIMM
SKU
RAM-8GDR4I0-UD-3200
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | PC/server |
| Internal memory | 8 GB |
| SKU | RAM-8GDR4I0-UD-3200 |
| EAN | 0885022020652 |
| Manufacturer | QNAP |
| Availability | Out of Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |