We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Samsung EF-PA376CVEGWW mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Violet
SKU
EF-PA376CVEGWW
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Samsung EF-PA376CVEGWW, Cover, Samsung, Galaxy A37 5G, 17 cm (6.7"), Violet
- Soft touch silicone Case that fits super close to your phone to keep it sleek and streamlined
| SKU | EF-PA376CVEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806099037840 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
Samsung EF-PA376CVEGWW. Case type: Cover, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy A37 5G, Maximum screen size: 17 cm (6.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Violet
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Silicone Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Violet |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Drop proof |
| Built-in battery | No |
| Colour name | Light Violet |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Violet |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Drop proof |
| Built-in battery | No |
| Colour name | Light Violet |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 82.8 mm |
| Height | 167.5 mm |
| Depth | 11.7 mm |
| Weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Silicone Case, QSG |
| Colour name | Light Violet |