We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Samsung EF-QA376CTEGWW mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Transparent
SKU
EF-QA376CTEGWW
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Samsung EF-QA376CTEGWW, Cover, Samsung, Galaxy A37 5G, 17 cm (6.7"), Transparent
- Transparent case with scratch-resistant coating an anti-yellowing coating
| SKU | EF-QA376CTEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806099037802 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Out of Stock |
Samsung EF-QA376CTEGWW. Case type: Cover, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy A37 5G, Maximum screen size: 17 cm (6.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Transparent
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Clear Case, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 81.1 mm |
| Height | 164.4 mm |
| Depth | 11.1 mm |
| Weight | 18 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Packaging content | Galaxy A37 5G Clear Case, QSG |