We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Schneider Electric PDM3532IEC-3P-320 rack accessory
SKU
PDM3532IEC-3P-320
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
It Power Distribution Module 1X3 Pole 5 Wire 32A Iec309 320Cm
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Power | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 400 V |
| Output voltage | 230 - 400 V |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 406 mm |
| Package height | 152 mm |
| Package depth | 432 mm |
| Package weight | 3.6 kg |
| Width | 432 mm |
| Weight | 2.69 kg |
| Height | 152 mm |
| Depth | 406 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 406 mm |
| Package height | 152 mm |
| Package depth | 432 mm |
| Package weight | 3.6 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |