We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sennheiser GA 3 Mounting kit
SKU
503167
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Rack adapter set for installing stationary evolution G3 components in 19", black
| SKU | 503167 |
|---|---|
| EAN | 4044155033809 |
| Manufacturer | Sennheiser |
| Availability | Out of Stock |
19" Rack mount kit for stationary evolution wireless G3/G4 receiver.
| Features | |
|---|---|
| Type | Mounting kit |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | G3/G4 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1 kg |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Mounting kit |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | G3/G4 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Master (outer) case weight | 1 kg |
| Quantity per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Shipping (inner) case weight | 1 kg |
| Quantity per shipping (inner) case | 1 pc(s) |