We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 016-1944-00 Toner cyan high-capacity, 10K pages/5% for Tektronix Phaser 7700
SKU
016194400
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Phaser® 7700 - Cyan High-Capacity Toner Cartridge (10,000 Pages*)
| Capacity | 10000.00 |
|---|---|
| Colour | cyan |
| Coverage | 5.00 |
| Type | Original |
| SKU | 016194400 |
| EAN | 0042215483087 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | Out of Stock |
Engineered specifically for unparalleled performance with the Xerox Phaser® 7700 Color Printer, our high-capacity toner cartridges guarantee brilliant print quality and superior reliability. Xerox high-capacity toner cartridges feature clean and simple loading and lower cost-per-page—leaving you with fewer hassles and more time to produce brilliant prints.
Compatible Printers: Xerox Phaser 7700 DN, Xerox Phaser 7700, Xerox Phaser 7700 DXM, Xerox Phaser 7700 DX, Xerox Phaser 7700 DNM, Xerox Phaser 7700 GX
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 90 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package length | 37 cm |
| Package height | 90 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Package length | 37 cm |
| Country of origin | Japan |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package length | 37 cm |