We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 400-AZIHB internal solid state drive 1.6 TB 2.5" SAS
SKU
400-AZIHB
| SKU | 400-AZIHB |
|---|---|
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Mixed Use (MU) |
| Refurbished | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
DELL 400-AZIHB internal solid state dr...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 480GB SATA 6G Mixed Use SFF SC Mul...
Login for pricing
|
Popular
HPE P18432-B21 480 GB 2.5" Serial...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 1.92TB NVMe Gen3 Mainstream Perfor...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 240GB SATA 6G Read Intensive SFF B...
Login for pricing
|
New
HP ZTurbo 1TB PCIe-Gen 4x4 TLC Z2 SSDKit
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
400-AZIHB
|
P18432-B21
|
P18432-B21-RFB
|
P40515-B21
|
P40496-B21
|
201F5AA
|
| Manufacturer |
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HP
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
MLC
|
TLC
|
TLC
|
TLC
|
| SSD capacity |
1200GB to 2000GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
1200GB to 2000GB
|
200GB to 250GB
|
800GB to 1000GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
N/A
|
2.5"
|
M.2
|
2.5"
|
N/A
|
| Interface |
SAS
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
PCI Express
|
Serial ATA
|
PCI Express 4.0
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|





