We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 6K35KB internal solid state drive 1.92 TB 2.5" SAS
SKU
6K35KB
| SKU | 6K35KB |
|---|---|
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Refurbished | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
DELL 6K35KB internal solid state drive...
Login for pricing
|
New
HPE 3.84TB SATA 6G Mixed Use SFF SC Mu...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 960GB SATA 6G Read Intensive SFF B...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF B...
Login for pricing
|
Popular
DELL 345-BDZZ internal solid state dri...
Login for pricing
|
Recommended
HPE P18436-B21 1.92 TB 2.5" Seria...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6K35KB
|
P18438-B21
|
P40498-B21
|
P40497-B21
|
345-BDZZ
|
P18436-B21B
|
| Manufacturer |
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
DELL
|
HPE
|
| Memory type |
N/A
|
MLC
|
TLC
|
TLC
|
N/A
|
MLC
|
| SSD capacity |
1200GB to 2000GB
|
N/A
|
800GB to 1000GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
1200GB to 2000GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
| Interface |
SAS
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
Serial ATA
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server
|
Server
|
PC/notebook
|
Server/workstation
|




