We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL N85XXB internal solid state drive 3.84 TB 2.5" SAS
SKU
N85XXB
| SKU | N85XXB |
|---|---|
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 3.84 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 3.84 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Refurbished | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 3.84 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
DELL N85XXB internal solid state drive...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 480GB SATA 6G Mixed Use SFF SC Mul...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 240GB SATA 6G Read Intensive SFF B...
Login for pricing
|
Popular
HP Z Turbo Drive 2TB TLC Z8 G4 SSD Kit
Login for pricing
|
New
Micron 7450 PRO U.3 960 GB PCI Express...
Login for pricing
|
Bestseller
Kingston Technology 4000G RENEGADE PCI...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
N85XXB
|
P18432-B21
|
P40496-B21
|
201F8AA
|
MTFDKCC960TFR-1BC1ZABYYR
|
SFYRDK/4000G
|
| Manufacturer |
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HP
|
Micron
|
Kingston Technology
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
3D TLC NAND
|
3D TLC
|
| SSD capacity |
N/A
|
400GB to 500GB
|
200GB to 250GB
|
N/A
|
800GB to 1000GB
|
N/A
|
| SSD form factor |
2.5"
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
U.3
|
M.2
|
| Interface |
SAS
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
N/A
|
PCI Express 4.0
|
PCI Express 4.0
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Server/workstation
|
PC/notebook
|





