We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 2TB 6G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) SC Midline 1yr Warranty Hard Drive internal hard drive 7200 RPM 3.5"
SKU
652757-B21S
Login for pricing
In Stock:
7 available
2TB 6G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) SC Midline 1yr Warranty Hard Drive
| SKU | 652757-B21S |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105.8 mm |
| Height | 170 mm |
| Depth | 26.8 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
You may also be interested in
| Product |
HP 2TB 6G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch)...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate Barracuda ST4000DM004 internal...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 748387-B21 internal hard drive 600...
Login for pricing
|
Popular
HPE 4TB SATA 6G Business Critical 7.2K...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 450GB 12G SAS 15K rpm SFF (2.5-inc...
Login for pricing
|
New
HPE 2TB SATA 6G Business Critical 7.2K...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
652757-B21S
|
ST4000DM004
|
748387-B21
|
801888-B21
|
759210-B21
|
861681-B21
|
| Manufacturer |
HP
|
Seagate
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Component for |
N/A
|
PC
|
Server/workstation
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 2 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 2 TB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA
|
N/A
|
Serial ATA
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
N/A
|




