We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP N07860-001 internal solid state drive 512 GB M.2 PCI Express TLC
SKU
N07860-001
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 512 GB |
| Component for | PC/Notebook |
| SKU | N07860-001 |
| EAN | 5715328119840 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
HP N07860-001 internal solid state dri...
Login for pricing
|
ADATA Ultimate SU800 512 GB 2.5"...
Login for pricing
|
Bestseller
Kingston Technology A400 480 GB 2.5&qu...
Login for pricing
|
Recommended
Team Group MS30 1 TB M.2 Serial ATA III
Login for pricing
|
Hot Product
Team Group MS30 512 GB M.2 Serial ATA...
Login for pricing
|
Popular
Team Group MS30 256 GB M.2 Serial ATA...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
N07860-001
|
ASU800SS-512GT-C
|
SA400S37/480G
|
TM8PS7001T0C101
|
TM8PS7512G0C101
|
TM8PS7256G0C101
|
| Manufacturer |
HP
|
ADATA
|
Kingston Technology
|
Team Group
|
Team Group
|
Team Group
|
| Memory type |
TLC
|
TLC
|
TLC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| SSD capacity |
500GB to 800GB
|
N/A
|
400GB to 500GB
|
800GB to 1000GB
|
500GB to 800GB
|
250GB to 300GB
|
| SSD form factor |
M.2
|
2.5"
|
2.5"
|
M.2
|
M.2
|
M.2
|
| Interface |
PCI Express
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
PC/notebook
|
N/A
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|





