We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 3TK85AT memory module 4 GB DDR4 2666 MHz
SKU
3TK85AT
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/server |
| SKU | 3TK85AT |
| EAN | 5706998309693 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE 3TK85AT memory module 4 GB DDR4 26...
Login for pricing
|
HP 256MB 133MHz SDRAM memory module 0....
Login for pricing
|
Bestseller
Kingston Technology ValueRAM memory mo...
Login for pricing
|
Popular
Lenovo 0A36527 memory module 4 GB 1 x...
Login for pricing
|
Recommended
HP 4GB DDR4-2400 SoDIMM
Login for pricing
|
HPE 4GB (1x4GB) Single Rank x4 PC3-149...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3TK85AT
|
201692-B21
|
KVR16LS11/4
|
0A36527
|
Z9H55AT
|
708637-B21
|
| Manufacturer |
HPE
|
HP
|
Kingston Technology
|
Lenovo
|
HP
|
HPE
|
| Internal memory type |
DDR4
|
N/A
|
DDR3L
|
DDR3
|
DDR4
|
DDR3
|
| ECC |
N/A
|
Y
|
N
|
Y
|
N/A
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
168-pin DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
N/A
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
| Component for |
PC/server
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
| Internal memory |
4GB
|
N/A
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|





