We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking AP-MOD-SERU Micro-USB TTL3.3V to RJ45 RS232 AP Console Adapter Module
SKU
R6Q99A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking AP-MOD-SERU Micro-USB TTL3.3V to RJ45 RS232 AP Console Adapter Module
| SKU | R6Q99A |
|---|---|
| EAN | 0190017478241 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | Micro-B USB |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Female |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 56 mm |
| Weight | 45.4 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | Micro-B USB |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Width (imperial) | 1.52 cm (0.6") |
| Height (imperial) | 5.59 cm (2.2") |
| Depth (imperial) | 2.79 cm (1.1") |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |