We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE H6Y75AA memory module 4 GB DDR3 204-pin SO-DIMM
SKU
H6Y75AA
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory | 4 GB |
| SKU | H6Y75AA |
| EAN | 0887758605813 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.35 V |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 4 GB |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
| Internal memory | 4 GB |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
You may also be interested in
| Product |
HPE H6Y75AA memory module 4 GB DDR3 20...
Login for pricing
|
Popular
HP 8GB SODIMM DDR4 Memory
Login for pricing
|
Recommended
HPE 4GB DDR4 memory module 1 x 4 GB
Login for pricing
|
New
HP 4GB DDR4-2666 SODIMM memory module...
Login for pricing
|
Bestseller
Kingston Technology ValueRAM memory mo...
Login for pricing
|
Hot Product
HP Memory module 4 GB 2666 MHz DDR4
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
H6Y75AA
|
P1N54AT
|
805667-B21
|
3TK86AT
|
KVR26N19S6/4
|
4VN05ET
|
| Manufacturer |
HPE
|
HP
|
HPE
|
HP
|
Kingston Technology
|
HP
|
| Internal memory type |
DDR3
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N
|
N/A
|
| Memory form factor |
204-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 8 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
| Component for |
N/A
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
Notebook
|
| Internal memory |
4GB
|
N/A
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|





